Konsolbord

Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord
Konsolbord

Såld för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KONSOLBORD, rokoko, 1700-tal, skuren och förgylld dekor, marmorerad konturerad träskiva, höjd ca 83, 79x59 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Kortade fotavslut, skador, bortfall, senare marmorering och förgyllning

604925

2019-01-14