Konsolbord
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KONSOLBORD, rokoko, 1700-tal, skuren och förgylld dekor, marmorerad konturerad träskiva, höjd ca 83, 79x59 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Kortade fotavslut, skador, bortfall, senare marmorering och förgyllning
604925
2019-01-14