Gustaf Biörn bägare silver
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GUSTAF BIÖRN, bägare, silver, stämplad GB (mästare Falun 1731-54), dekor i relief, fot med godronering, invändigt förgylld, höjd 17, diameter 13 cm, vikt 341 g
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Liv med gravyrer, mindre bucklor
604928
2019-01-14