Skål silver 1800-tal

Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal
Skål silver 1800-tal

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅL på fot, silver, stämplad Gustav Möllenborg (verksam 1823-50), Stockholm, 1835, blomdekor i relief, höjd ca 25 cm, diameter ca 31 cm, vikt ca 880 g

Bruksslitage

604961

2019-01-15