Poul Kjaerholm, PK-22, fåtöljer, 1 par

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

POUL KJAERHOLM, "PK-22", fåtöljer, 1 par, E. Kold Christensen, Danmark, modellen formgiven 1955, mattpolerat stål, sitsar klädda i svart original läder, märkta med E. Kold Christensen logga, höjd 71 cm,

klädsel omfattande skador, slitage

604967

2019-01-20