Poul Kjaerholm, PK-22, fåtöljer, 1 par
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
POUL KJAERHOLM, "PK-22", fåtöljer, 1 par, E. Kold Christensen, Danmark, modellen formgiven 1955, mattpolerat stål, sitsar klädda i svart original läder, märkta med E. Kold Christensen logga, höjd 71 cm,
klädsel omfattande skador, slitage
604967
2019-01-20