Gunnel Nyman stor vas
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
GUNNEL NYMAN , vas, "Musselglas", , underfång i ljusviolett, inneslutna små luftbubblor, Notsjö/Nuutajärvi , Finland, 1950-tal, osignerad /andrasortering, höjd 36,5 cm
Viss smuts/avlagringar
604984
2019-01-11