Gunnel Nyman stor vas

Gunnel Nyman stor vas
Gunnel Nyman stor vas
Gunnel Nyman stor vas
Gunnel Nyman stor vas
Gunnel Nyman stor vas
Gunnel Nyman stor vas

Såld för:

4 200 SEK

Utropspris

1 800 SEK

GUNNEL NYMAN , vas, "Musselglas", , underfång i ljusviolett, inneslutna små luftbubblor, Notsjö/Nuutajärvi , Finland, 1950-tal, osignerad /andrasortering, höjd 36,5 cm

Viss smuts/avlagringar

604984

2019-01-11