Kaffeservis

Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAFFESERVIS, 26 dlr, möjligen Bavaria, tidigt 1900-tal, porslin med guldfärgad reliefdekor i form av bladverk, bestående av 11 kaffekoppar, 12 kaffefat, kaffekanna, sockerskål med lock samt mjölkkanna, otydlig stämpel

PROVENIENS: Wiwen Nilsson i Lund

Förgyllning med slitage

605009

2019-01-11