Takarmaturer Tuna Kronan

Takarmaturer Tuna Kronan
Takarmaturer Tuna Kronan
Takarmaturer Tuna Kronan
Takarmaturer Tuna Kronan
Takarmaturer Tuna Kronan
Takarmaturer Tuna Kronan

Såld för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKARMATURER, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft, Tuna Kronan, två ljuspunkter, frostad glaskupa med slipad dekor av strålsol, diameter ca 40, höjd 22 cm

PROVENIENS: Hotell Drottning Kristina, Birger Jarlsgatan, Stockholm

Slitage

605018

2019-01-16