Skrivbord i sengustaviansk stil

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

SKRIVBORD, s.k. partners desk, sengustaviansk stil, 1900-talets början, fanerad med mahogny, fothylsor i mässing, delvis skinnkädd skiva, uppsats med jalusi, invändigt med fack, höjd ca 77-112 cm, 150x75
Skador: Slitage, delvis blekt, smärre skador, nyckel saknas, 2 lådor låsta

slitage, skiva samt uppsats senare klädda med läder, nyckel saknas, borrade hål i uppsatsens rygg, en jalusisida ej komplett/skadad

605039

2019-01-11