Symphonium speldosa
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SYMPHONIUM, speldosa med 20 hålskivor i metall, Tyskland, omkring sekelskiftet 1900, märkt 201771, svartlackerat fodral med tryckt dekor, lockets insida med litografiskt tryck, 27x23 cm, höjd 18,5 cm
Fungerar vid test, bruksslitage, skivor med bucklor
605081
2019-01-16