Bordslampa jugend 1900-talets början

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, jugend, omkring 1905-1910, troligen Tyskland, mässing, kupa med infattade dekorationer av ljusgrönt glas, undertill märkt 8408, höjd ca 36 cm

Slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

605085

2019-01-12