Bordslampa jugend 1900-talets början
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, jugend, omkring 1905-1910, troligen Tyskland, mässing, kupa med infattade dekorationer av ljusgrönt glas, undertill märkt 8408, höjd ca 36 cm
Slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
605085
2019-01-12