Matservis England Adams

Matservis England Adams
Matservis England Adams
Matservis England Adams
Matservis England Adams
Matservis England Adams
Matservis England Adams
Matservis England Adams
Matservis England Adams
Matservis England Adams
Matservis England Adams

Såld för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVIS, ca 51 dlr, England, Chelsea Sprays, Adams, "Calyx Ware", bestående av: 12 matallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förättsttallrikar, 12 assietter, 1+1+2+1+1, uppläggningsfat, 2 skålfat, terrin med lock

Krackeleringar, mindre ej noterade skador kan förekomma, litet fat med nagg

605159

2019-01-14