Jean-Antoine Lépine fickur 1700-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JEAN-ANTONIE LÉPINE (1720-1814), fickur, 18 k guld, Frankrike, Paris, ca 1780, vitemaljerad urtavla med romerska, arabiska siffror samt märkt Horloger du Roy a Paris, emaljdekor, spindelgång, diameter 41,8 mm, vikt ca 57 g

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, emaljskador, boett med lagningar

605260

2019-01-14