RÖRSTRAND Ostindia
Klubbat för:
3 000 SEK
1 500 SEK
RÖRSTRAND, "Ostindia", 32 dlr, fajans, bestående av: 8 mattallrikar, 6 kaffekoppar med fat, 6 djupa tallrikar, 6 större mattallrikar, 4 assieter, 1 liten skål med hänklar
Bruksslitage, mindre nagg förekommer, nyanser varierar beror på olika tillverkingsår
605326
2019-01-13