Shaker Folke Arström

Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström

Såld för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FOLKE ARSTRÖM (1907-1997): Shaker, nysilver och bakelit, GAB, Stockholm, 1930-/40-tal, modellen formgiven under 1930-talets slut, dekor av ränder, invändigt sil, skruvbart lock av mörkbrun bakelit, höjd ca 21,5 cm

Anlöpningar

605337

2019-01-13