Shaker Folke Arström
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FOLKE ARSTRÖM (1907-1997): Shaker, nysilver och bakelit, GAB, Stockholm, 1930-/40-tal, modellen formgiven under 1930-talets slut, dekor av ränder, invändigt sil, skruvbart lock av mörkbrun bakelit, höjd ca 21,5 cm
Anlöpningar
605337
2019-01-13