Shaker Folke Arström

Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström
Shaker Folke Arström

Klubbat för:

1 600 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

FOLKE ARSTRÖM (1907-1997): Shaker, nysilver och bakelit, GAB, Stockholm, 1930-/40-tal, modellen formgiven under 1930-talets slut, dekor av ränder, invändigt sil, skruvbart lock av mörkbrun bakelit, höjd ca 21,5 cm

Kuntoraportti

Anlöpningar

605337

Päivämäärä:

2019-01-13