Silverbägare Johan Leffler Falun 1794

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, silver, Johan Leffler, Falun 1794, trumpetformad med graverad dekor av slingor och initialerna RAS MAD, invändigt förgylld, höjd ca 8 cm, vikt ca 50 gram

Anlöpningar, smärre slitage

605356

2019-01-13