Kandelabrar 1800-tal

Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal

Såld för:

5 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, sannolikt Frankrike, 2-delade, för 1-4 ljus, förgylld och patinerad brons, på trepassfot, höjd ca 34-46 cm

Senare lösa ljusmanschetter

605366

2019-01-14