Spegellampetter

Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, empirestil, tidigt 1900-tal, stomme i trä, med dekor i pastellage, förgylld samt bemålad, ljushållare i mässing, höjd ca 66 cm, största bredd 48 cm

Mindre dekorbortfall, slitage, en något lös i fogarna

605375

2019-01-14