Spegellampetter
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
4 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, empirestil, tidigt 1900-tal, stomme i trä, med dekor i pastellage, förgylld samt bemålad, ljushållare i mässing, höjd ca 66 cm, största bredd 48 cm
Mindre dekorbortfall, slitage, en något lös i fogarna
605375
2019-01-14