Ett par ljusstakar silver senempire

Såld för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, troligen Baltikum, senempire, 1840-tal, kvadratisk fotplatta på kulfötter, skaft med ornamenterad dekor, lösa ljusmanchetter med pärlbård, otydlig mästarstämpel, höjd ca 19,5 cm

Slitage, anlöpningar

605379

2019-01-14