Ett par ljusstakar silver senempire
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, troligen Baltikum, senempire, 1840-tal, kvadratisk fotplatta på kulfötter, skaft med ornamenterad dekor, lösa ljusmanchetter med pärlbård, otydlig mästarstämpel, höjd ca 19,5 cm
Slitage, anlöpningar
605379
2019-01-14