Ostindiskt porslin 1800-tal
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina, 1700-tal, underglasyrmålad dekor i blått, bestående av tekanna, ovalt skålfat och cremekopp, höjd ca 3-11, fatets längd och bredd 26x19 cm
Cremekopp med nagg och smärre lagning, tekannan med mindre spricka i handtaget
605383
2019-01-14