Ostindiskt porslin 1800-tal

Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal
Ostindiskt porslin 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina, 1700-tal, underglasyrmålad dekor i blått, bestående av tekanna, ovalt skålfat och cremekopp, höjd ca 3-11, fatets längd och bredd 26x19 cm

Cremekopp med nagg och smärre lagning, tekannan med mindre spricka i handtaget

605383

2019-01-14