Stol 1700-tal barock

Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock
Stol 1700-tal barock

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOL, valnöt, troligen Holland, 1700-talets början, barock, skuren dekor, rotting, benställning med H-kryss, sitthöjd ca 46 cm

PROVENIENS: Professor Carl Curman, Curmanska villan, Floragatan 3, Stockholm

Lagningar

605393

2019-01-14