Stol 1700-tal barock
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOL, valnöt, troligen Holland, 1700-talets början, barock, skuren dekor, rotting, benställning med H-kryss, sitthöjd ca 46 cm
PROVENIENS: Professor Carl Curman, Curmanska villan, Floragatan 3, Stockholm
Lagningar
605393
2019-01-14