Bataljonspel daterat 1829

Bataljonspel daterat 1829
Bataljonspel daterat 1829
Bataljonspel daterat 1829
Bataljonspel daterat 1829
Bataljonspel daterat 1829
Bataljonspel daterat 1829
Bataljonspel daterat 1829
Bataljonspel daterat 1829

Såld för:

750 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BATALJONSPEL OCH SKRAPNOSSPEL, daterat 1829, respektive 1800-talets mitt, pjäser av trä och ask av fur, större asken invändigt signerad Albrecht Lönnroth, den andra asken av mahogny, höjd ca 3,5-5,5, längd ca 8,5-12,5 cm

Bruksslitage

605421

2019-01-15