Bataljonspel daterat 1829
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BATALJONSPEL OCH SKRAPNOSSPEL, daterat 1829, respektive 1800-talets mitt, pjäser av trä och ask av fur, större asken invändigt signerad Albrecht Lönnroth, den andra asken av mahogny, höjd ca 3,5-5,5, längd ca 8,5-12,5 cm
Bruksslitage
605421
2019-01-15