Skålfat Stig Lindberg Gustavsberg studio

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

STIG LINDBERG, skålfat, fajans, Gustavsberg studio 1950-tal, handmålad dekor i grönt, gult och svart, signerat med studiohand i blått, SWEDEN, 76 och målarsignatur för Franca Pugno, höjd ca 4,5, längd ca 26 cm, bredd ca 20 cm

Obetydlig fotnagg, smärre krackelyr på undersidan

605431

2019-01-15