Skålfat Stig Lindberg Gustavsberg studio
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
STIG LINDBERG, skålfat, fajans, Gustavsberg studio 1950-tal, handmålad dekor i grönt, gult och svart, signerat med studiohand i blått, SWEDEN, 76 och målarsignatur för Franca Pugno, höjd ca 4,5, längd ca 26 cm, bredd ca 20 cm
Obetydlig fotnagg, smärre krackelyr på undersidan
605431
2019-01-15