Jean-Louis Gregoire skulptur

Jean-Louis Gregoire skulptur
Jean-Louis Gregoire skulptur
Jean-Louis Gregoire skulptur
Jean-Louis Gregoire skulptur
Jean-Louis Gregoire skulptur
Jean-Louis Gregoire skulptur
Jean-Louis Gregoire skulptur
Jean-Louis Gregoire skulptur

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

JEAN-LOUIS GRÉGOIRE (1840-1890) efter 1800/1900-tal, statyett föreställande kvinna med spegel och orm vid fötterna, signerad i gjutningen, sockel i marmor med en plakett med texten "Verité Par Guillemin", höjd ca 37 cm

Zustandsbeschreibung

605482

2019-01-15