Kandelabrar empire
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, empire, 1800-talets början, förgyllda, för 2 ljus vardera, karyatid i patinerad brons, detaljer av brännförgylld brons, postament i svart sten, höjd ca 54 cm
En sockel utbytt, en pompong något sned, socklar med mindre nagg
605526
2019-01-15