Kandelabrar empire

Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, empire, 1800-talets början, förgyllda, för 2 ljus vardera, karyatid i patinerad brons, detaljer av brännförgylld brons, postament i svart sten, höjd ca 54 cm

En sockel utbytt, en pompong något sned, socklar med mindre nagg

605526

2019-01-15