Penselvas Kina 1900-tal
Closed
2019-01-15
605532
| Sold for | 15 000 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformad, dekor av kejsardrakar i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med Yongzhengs sex karaktärers märke, höjd ca 12 cm
Smärre slitage