Salongsgrupp rokokostil

Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALONGSGRUPP, 1950-tal, rokokostil, enligt uppgifter tillverkad av NKs verkstäder, (ej märkta), bestående av: 1 soffbord, 1 soffa samt 3 fåtöljer, bok med skuren blomster dekor, stoppade sitsar och armstöd, klädda i mönstrad sidan, sitthöjd ca 44 cm, soffaslängd ca 155 cm, soffasbredd ca 58 cm, bordshöjd ca 67 cm, 93x63 cm

Siden är ställvis något slitet, bordet med märken, torrsprickor, bruksslitage

605545

2019-01-15