Carl Gustaf Fyrwald gustaviansk spegel

Klubbat för:

6 600 SEK

8 000 SEK

CARL GUSTAF FYRWALD (1750-1825, aktiv från 1776), spegel,1700-tal, gustaviansk, signerad, hallstämplad och daterad 1782, ca 164x66 cm

Delar saknas, senare bronsering

605694

2019-01-17