Skåp rokoko

Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko

Klubbat för:

7 400 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

SKÅP, 1700-tal, rokoko, mörkmålad furu, nederdel med lådor, överdel med bakomliggande hyll- och lådinredning, skedhylla, draghandtag av brons, höjd ca 205, 140x61 cm

Nyckel medföljer

Zustandsbeschreibung

Renoverat och kompletterat, större torkspricka, bruks- och åldersslitage, lös listdel medföljer

605704

2019-01-17