Elis Bergh glasservis modell Hamra

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ELIS BERGH, glasservis, 57 dlr, modell Hamra, design för Kosta, 1900-tal, slipad dekor, oktagonal fot, bestående av: 9 rödvinglas (höjd ca 15,5 cm), 10 vitvinglas(ca 14), 12 sherryglas(ca 12,5), 10 portvinsglas(11,5), 4 snapsglas(ca 10,5), 12 selterglas(ca 9,5)

Smärre ej noterade nagg kan förekomma

605723

2019-01-17