Hvidt & Mølgaard Nielsen fåtöljer Ax
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, (2) fåtöljer, modell Ax, stomme i skiktlimmad, formböjd bok med infällningar i mahogny, klädsel i rutsytt skinn, stämplade Fritz Hansen, modellen formgiven 1947, sitthöjd ca 40 cm
Bruksslitage/patina, klädseln med någon skada
605734
2019-01-16