Hvidt & Mølgaard Nielsen fåtöljer Ax

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, (2) fåtöljer, modell Ax, stomme i skiktlimmad, formböjd bok med infällningar i mahogny, klädsel i rutsytt skinn, stämplade Fritz Hansen, modellen formgiven 1947, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage/patina, klädseln med någon skada

605734

2019-01-16