Mela Anderberg vas jugend
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MELA ANDERBERG, vas, porslin, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, dekor i underglasyrfärgerna grönt och rosa med reliefdekor rosor, signerad MA Rörstrand, höjd ca 22,5 cm
Fotnagg, tillverkningsdefekt
605766
2019-01-17