Mela Anderberg vas jugend

Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend

Klubbat för:

750 SEK

1 500 SEK

MELA ANDERBERG, vas, porslin, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, dekor i underglasyrfärgerna grönt och rosa med reliefdekor rosor, signerad MA Rörstrand, höjd ca 22,5 cm

Fotnagg, tillverkningsdefekt

605766

2019-01-17