Hänge Hirz i silver
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÄNGE, s.k. ´Hirz´, Jemen/Oman, silver, delvis förgylld, infällda karneoler, nertill hängande runda bjällror utan kläpp, 1900-tal, monterad på svart kartong, höjd ca 21 cm, bredd ca 14 cm
Ställvis ärgad
605779
2019-01-15