Hänge Hirz i silver

Hänge Hirz i silver
Hänge Hirz i silver
Hänge Hirz i silver
Hänge Hirz i silver
Hänge Hirz i silver
Hänge Hirz i silver

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HÄNGE, s.k. ´Hirz´, Jemen/Oman, silver, delvis förgylld, infällda karneoler, nertill hängande runda bjällror utan kläpp, 1900-tal, monterad på svart kartong, höjd ca 21 cm, bredd ca 14 cm

Ställvis ärgad

605779

2019-01-15