Milan GRE-NO-LI autografer

Milan GRE-NO-LI autografer
Milan GRE-NO-LI autografer

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AC MILAN, GRE-NO-LI, 1950-51, 11 st spelarautografer på vykort, bla Gunnar Gren, Gunnar Nordahl och Nils Liedholm ca 14,5x10,5 cm,

PROVENIENS:
Nuvarande ägare erhöll det signerade lagfotot av Gunnar Nordahl som då ingick i den berömda trion Gre-No-Li.

Har varit på tiotalet OS och ett flertal VM och EM i olika sporter.

605793

2019-02-04