System Royal design Poul Cadovius

Klubbat för:

10 500 SEK

10 000 SEK

POUL CADOVIUS, "System Royal", vägghängt hyll- och modulsystem, teak och teakfanér, 1960-tal, bestående av: 7 väggpaneler (ca 250x82 cm vardera), 2 byråer med 3 lådor, 2 vitrinskåp med hyllor och skjutdörrar av glas, 3 skåp med skjutdörrar av trä, 2 tidningshyllor, diverse hyllplan, konsoler, kantlister, total höjd ca 250, total bredd monterat ca 574 cm

Bruksslitage, repor, borrhål, hål för eluttag

605925

2019-01-17