Byrå Louis XV
2019-01-20
606009
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BYRÅ, Louis XV, 1700-tal, trelådig, bemålad i rosa och blått med rocailledekor, sarg och ben med skuren dekor, höjd ca 88, 119x48 cm
Renoverad och kompletterad, omarbetad, senare bemålning, lagningar, ett ben något löst, nyckel saknas