Väggpendyl

Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VÄGGPENDYL, sengustavianskt stockholmsarbete, signerad, Jacob Forsberg (1760-1806), Stockholm, urtavlan med romerska siffror, förgyllt och bronserat fodral med bladdekor, höjd ca 75 cm, nyckel och pendel finns

Dekorskador, renoverad

606045

2019-01-20