LucePlan taklampa

LucePlan taklampa
LucePlan taklampa
LucePlan taklampa
LucePlan taklampa
LucePlan taklampa
LucePlan taklampa
LucePlan taklampa
LucePlan taklampa
LucePlan taklampa
LucePlan taklampa

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FRANCISCO GOMEZ PAZ & PAOLO RIZZATTO, "Hope Pendant", takarmatur, LucePlan, Italien, formgiven 2010, central stomme i stål behängd med armar och skärmar i transparant polykarbonat, höjd (t.o.m takfäste) ca 270 cm, diameter ca 61 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

Smärre slitage, vissa skärmar med repor, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

606120

2019-01-27