LucePlan taklampa
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FRANCISCO GOMEZ PAZ & PAOLO RIZZATTO, "Hope Pendant", takarmatur, LucePlan, Italien, formgiven 2010, central stomme i stål behängd med armar och skärmar i transparant polykarbonat, höjd (t.o.m takfäste) ca 270 cm, diameter ca 61 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"
Smärre slitage, vissa skärmar med repor, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
606120
2019-01-27