Lockurna Kina 1900-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets mitt, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, lockknopp i form av fohund, höjd ca 35 cm
Mynningen med invändig inre spricka, locket med invändig lagning
606243
2019-01-18