Kandelabrar
2019-01-19
606270
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, porslin och bronserad metall, för fyra ljus vardera, behängd med prismor, höjd ca 42 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
2 ljusarmar med lagningar