Skulptur i form av häst
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR i form av häst, sent 1900-tal, Kina, efter förlaga från Hanadynastin, patinerad brons, sockel i lackat trä, inuti märkt i gjutningen med skallar/ansikten, höjd (med sockel) ca 19 cm
Slitage på sockeln
606362
2019-01-17