Skulptur i form av häst

Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst
Skulptur i form av häst

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR i form av häst, sent 1900-tal, Kina, efter förlaga från Hanadynastin, patinerad brons, sockel i lackat trä, inuti märkt i gjutningen med skallar/ansikten, höjd (med sockel) ca 19 cm

Slitage på sockeln

606362

2019-01-17