Skåp barock 1700-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal, mörkbetsad furu, dörrar med träspeglar, invändigt textilklädda hyllplan, bakstycke med etikket från Hjalmar Hellman Antikvitetshandlare Stockhol, höjd ca 195 137x54 cm, nyckel fnns
Åldersslitage. Orangrepp, renoverat kompletterat/omarbetat. Över- och underskåp sannolikt ej ursprugligen sammanhörande. Torrsprickor
606411
2019-01-17