Fällbord Lars E Lindell
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, Mälardalen, Lars E Lindell (schatullmakare i Köping 1818-43), skiva fanerad med alrot, pelarfot i bonad björk, etikettsignerat Lars E. Lindell, höjd 74, diameter 89 cm
Skivan slipad, fällfunktion ej fungerande
606536
2019-01-17