Fällbord Lars E Lindell

Fällbord Lars E Lindell
Fällbord Lars E Lindell
Fällbord Lars E Lindell
Fällbord Lars E Lindell
Fällbord Lars E Lindell
Fällbord Lars E Lindell
Fällbord Lars E Lindell
Fällbord Lars E Lindell

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, Mälardalen, Lars E Lindell (schatullmakare i Köping 1818-43), skiva fanerad med alrot, pelarfot i bonad björk, etikettsignerat Lars E. Lindell, höjd 74, diameter 89 cm

Skivan slipad, fällfunktion ej fungerande

606536

2019-01-17