Arbetslampa industridesign Light up the dark
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, 1900-talets mitt, lackerad i ljusgrått, 2 förnicklade teleskoparmar samt vinklingsbar skärm, väggfäste, märkt ´´Triplex max 60 W 250 volt Made in Sweden´´, utdragbar till ca 3 m
Bruksslitage, märken och repor, senare skärm
606649
2019-01-27